Derby! Błękitni Komorów - Ceramika Hadykówka

W 17. kolejce spotkań Ceramika zmierzy się w derbowym meczu z drużyną Błękitnych Komorów. Mecze obu zespołów od zawsze wzbudzają i dostarczają sporo emocji ze względu na bardzo małą odległość pomiędzy Hadykówką i Komorowem oraz chęć pokazania wyższości nad sąsiadami zza miedzy. Dodatkowego smaczku nadaje również to, że w zespole Ceramiki występuje kilku byłych zawodników Błękitnych: Adrian Bogdan, Artur Grądzki oraz najnowszy nabytek Michał Kwiatkowski, który jeszcze w rundzie jesiennej zagrał w koszulce Komorowa przeciwko Hadykówce. Bliski przejścia do Ceramiki był również Mateusz Czachor, który trenował i grał w sparingach Hadykówki przez większość okresu przygotowawczego jednak jego transfer nie doszedł do skutku.

Błękitni spisują się w tym sezonie bardzo dobrze i prawdopodobnie jest to jak na razie najlepszy sezon od kilku lat. W rundzie jesiennej wygrali z 4-0 z Płomieniem Chmielów i odnieśli dwie porażki - 5-3 z Kolejarzem Knapy i ostatnio 4-1 w Cyganach. Na obecną chwilę zajmują 5. miejsce z 25 punktami na koncie.

W ostatnich pięciu spotkaniach pomiędzy obiema zespołami przeważa Ceramika, która wygrała 3 spotkania, jedno przegrała, a raz padł remis.

2013-08-25  Ceramika Hadykówka - Błękitni Komorów      3 : 1    Stalowa Wola > Klasa B, gr. I

2013-05-26  Błękitni Komorów - Ceramika Hadykówka      1 : 5    Stalowa Wola > Klasa B, gr. I

2012-09-30  Ceramika Hadykówka - Błękitni Komorów      5 : 1    Stalowa Wola > Klasa B, gr. I

2012-05-20  Błękitni Komorów - Ceramika Hadykówka      4 : 2    Stalowa Wola > Klasa B, gr. I

2011-10-02  Ceramika Hadykówka - Błękitni Komorów      2 : 2    Stalowa Wola > Klasa B, gr. I

Sędzią głównym spotkania będzie Karol Kosak, a na liniach pomagać będą Sławomir Mulawka oraz Tomasz Fijarczyk.

Mecz odbędzie się na boisku w Komorowie (za stacją BP) o godzinie 16:00.

O 14:00 mecz ze swoimi rówieśnikami z Komorowa rozegrają juniorzy Ceramiki.

Zapraszamy na oba mecze!