Wygrana na inaugurację! Udanie rundę wiosenną rozpoczęła drużyna Ceramiki Hadykówka. W pierwszym meczu po przerwie zimowej podopieczni Wojciecha Krzeszewskiego wygrali na własnym boisku z Lasowiakiem Wola Baranowska w stosunku 3 - 1.

Od początku spotkania zarysowała się lekka przewaga Ceramiki, a goście ograniczyli się do kontrataków. Pierwsza bramka padła w 19 minucie spotkania po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką w polu karnym, który pewnie wykorzystał Patryk Sudoł. W pierwszej połowie wyśmienite okazje do zdobycia gola mieli również Karol Zaliński, Artur Grądzki oraz Dawid Adamczyk.

W drugiej połowie mecz zrobił się bardziej wyrównany, ale to Ceramika w 51 minucie podwyższyła na 2-0. Daniel Osetek rzutem z autu uruchomił w polu karnym rywali Patryka Sudoła, który minął dwóch przeciwników i uderzył po długim rogu nie dając szans bramkarzowi. W 56 minucie bramkę kontaktową zdobyli goście. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszy słupek zostało zgrane na środek pola karnego gdzie niepilnowany zawodnik Lasowiaka głową umieścił piłkę w siatce. Chwilę później odpowiedziała Ceramika - po prostopadłym podaniu od Jakuba Maciąga w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Adrian Ślaga, który lekkim strzałem dał prowadzenie 3-1. W 80 minucie wyśmienitą okazję miał Dawid Adamczyk jednak piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce.

W zespole Ceramiki w meczu o punkty zadebiutowała piątka zawodniów: Damian Dziuba, Daniel Osetek, Karol Zaliński, Michał Kwiatkowski oraz najnowszy nabytek - Grzegorz Gieroń. Niestety nie dojdzie do skutku zapowiadany wcześniej transfer Sebastiana Pabiana, ponieważ zawodnik zrezygnował z treningów i gry w naszym zespole. Prawdopodobnie z gry i z treningów zrezygnowali również Paweł Bujak i Mateusz Antończyk.

Kolejnym przeciwnikiem Ceramiki będzie zespół Wisły Baranów Sandomierski, który wczoraj przegrał w Cyganach aż 15-0, a samo spotkanie potrwało tylko 57 minut z powodu zdekompletowania drużyny z Baranowa. Dodatkową złą wiadomością dla zawodników Wisły jest również to, że w najbliższym meczu do gry wraca najlepszy strzelec Ceramiki po rundzie wiosennej i meczach sparingowych - Adrian Bogdan. Wyjazdowy mecz z Wisłą odbędzie się nietypowo w sobotę o godzinie 13:00.

Swój mecz z rówieśnikami z Woli Baranowskiej rozegrali również juniorzy Ceramiki gromiąc przeciwnika aż 8-1.

/źródło: własne