3 punkty zostały w Hadykówce!

Aż do 6. kolejki spotkań musieli czekać zawodnicy i kibice z Hadykówki na pierwsze zwycięstwo swojego zespołu w obecnym sezonie. W ubiegłą niedzielę Ceramika na własnym boisku pokonała ostatni zespół w tabeli - OKS Wielowieś. Oba zespoły przed tym spotkaniem nie wygrały jeszcze meczu więc to spotkanie było świetną okazją do przełamania dla obu ekip.

Niedzielny mecz tak naprawdę na dobre rozpoczął się w 34 minucie kiedy Dawid Adamczyk faulowany po raz kolejny przez tego samego rywala w odwecie uderzył go głową za co został wyrzucony z boiska. Minutę później Ceramika objęła prowadzenie. Z lewej strony dośrodkował Artur Jurek, a Mateusz Czachor II głową umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie gra była bardzo wyrównana pomimo tego, że Ceramika grała w 10. Jedna jak i druga drużyna miała sytuacje do zdobycia bramki, ale ta sztuka ponownie udała się zawodnikom Ceramiki. W 63 minucie Mateusz Czachor uruchomił prostopadłym podaniem wzdłuż prawej strony boiska, debiutującego Marka Kosa, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców oraz bramkarza Wielowsi, strzelając bramkę z ostrego kąta. Podopieczni trenera Krzeszewskiego do końca meczu umiejętnie bronili się przed stratą bramki i po końcowym gwizdku cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w obecnym sezonie.

Kolejny mecz w następną niedzielę (14.09), w którym Ceramika zmierzy się na wyjeździe z KS-em Podwolina.